На Одещині висадили понад 10 га павловнії для виробництва біопалива

В селі Арчепитівка (Любашівського району, Одеської області) висадили 10,5 гектарів павловнії для виробництва біопалива.

Соціальний проект реалізує ТОВ «Сінергія–Е», передає agro-yug.com.ua.

Передбачається, що павловнія дозволить ефективніше забезпечувати теплом дитячі садки та школи району.

«Швидкоростучим деревом ми засадили дві ділянки: одну площею 0,5 га, другу – 10 га, - розповів один з засновників ТОВ «Сінергія–Е» Олександр Гонцов. - 2 кг павловнії замінюють собою 1 л дизельного палива, а розпилювальна лінія надасть нові робочі місця для жителів села».

Павловнія – це дуже легке та міцне дерево, яке має найшвидший цикл росту і вирощується на занедбаних ґрунтах, здатних до ерозії. По своїй структурі воно нагадує ясен чи липу, але на 30% легше. За 6 років павловнія виростає до 15-20 метрів та має стовбур діаметром 20-30 см. Рослина здатна регенерувати від кореневої системи 4-5 циклів. Температурні режими павловнія витримує від –27 до +45С, в будь-якому віці. До хвороб рослина стійка. 1 га насадження здатний поглинати близько 140 тонн вуглекислого газу, тоді як 1 га соснового лісу поглинає лише 13-14 тонн.

В перший рік життя рослина потребує інтенсивного поливу після висадки, а це травень-вересень. Норма для поливу – два рази на тиждень не менше 15 літрів води на одну рослину. Перший рік життя для павловнії дуже важливий – в цей час відбувається формування кореневої системи рослини якірного типу, що в зрілому віці може досягати близько 9 м.

Після першого року життя павловнії проводять технічний зріз під корінь – це так званий «нульовий» рік. Через два тижні після зрізу рослина випускає нові пагони. З них обирається один найсильніший, а інші видаляються. Через чотири роки зрубують павловнію на деревину, яку використовують для виготовлення музичних інструментів, меблів, спортивного інвентарю. Гілки, які залишаються та не підлягають експорту, можуть бути використані як біопаливо для опалення будинків.

За словами Олександра Гонцова, 60% кругляка павловнії піде на експорт, а 40% гарної енергоефективної сировини залишиться для пелетів і брикетів.

ТОВ «Сінергія-Е» планує кожного року висаджувати по 12 га павловнії, а в міжряддях встановлювати пасіки - на третій рік дерево стає гарним медоносом.

Реалізація проекту дозволить максимально ефективно використати земельні ділянки, які стояли в занедбаному стані та покращити екологічний стан навколишнього середовища, переконаний голова Любашівської райради Сергій Паровик. «Павловнія – це екологічний фільтр, потужний та швидко зростаючий, - каже він. - Ця рослина допоможе нам вирішити дві проблеми – екологічну та ситуацію з опаленням, однак перші результати підприємство отримає тільки на 4-5 рік».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка