На Одещині почали виробляти паливні брикети з відходів очерету

У розташованому в дельті Дунаю місті Вилкове (Одеська область) почали виробляти брикети з очерету.

В рамках україно-румуно-молдавського проекту "Адаптація дельти Дунаю до кліматичних змін шляхом інтегрованого управління водними і земельними ресурсами", який фінансується Євросоюзом, в українському Придунав'ї запустили першу поки що лінію з брикетування відходів очерету. Наразі у Вилковому можуть переробляти 400 кг цієї болотяної рослини за годину. Сировину для брикетування постачають підприємства, які займаються виготовленням очеретяних дахів. Від діяльності дев’яти таких фірм щорічно утворюється майже 300 тонн відходів.

2.jpg

Раніше залишки очерету вивозилися на смітник, де вони створювали загрозу виникнення пожеж і, як наслідок - забруднення навколишнього середовища. В умовах гострого дефіциту викопних енергоресурсів та електроенергії очерет, який досить швидко росте і не потребує додаткового догляду, може стати для певних регіонів України відновлювальним джерелом енергії. Очеретяні брикети підходять для спалювання як у спеціальних твердопаливних котлах, так і у звичайних сільських печах.

В рамках заміщення природного газу альтернативними видами палива спресованими блоками сухого очерету опалюється будівля Вилковської міської ради, де встановлено спеціальний котел, та кордони інспекторів служби державної охорони Дунайського біосферного заповідника. Паливні брикети також реалізуються для потреб місцевого населення. 

Очеретяне паливо дуже теплоємне і не поступається у цьому питанні, за словами спеціалістів, вугіллю, яке здебільшого використовують мешканці Придунав'я. На додачу, брикети з місцевої біомаси ще й у два рази дешевші.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка