На Одещині побудують сонячну станцію виключно за кредитні кошти європейського банку

Поблизу села Білолісся Татарбунарського району Одеської області побудують нову сонячну електростанцію потужністю 14 МВт.

СЕС зведуть на непридатному для сільського господарства солончаковому ґрунті.

Примітно, що проект у сфері сонячної енергетики вперше фінансується європейським банком без участі вітчизняних фінансових структур: понад 12 млн євро терміном до 9 років під 3,85% річних були надані одним з найбільших банків Польщі Bank Pekao s.a.

Інвестором з української сторони виступила компанія «Ред Форест», яка входить до групи «Хорос» Юрія Качанова і спеціалізується на прокладанні ліній електропередач великої потужності.

Генеральним підрядником проекту став відомий польський виробник сонячних панелей Hanplast, який для цього відкрив своє представництво в Україні під керівництвом відомого фахівця Хенріка Едрея.

«У 3,85% річних входять банківські відсотки, а також відсотки генеральному підряднику і страхові послуги міжнародної корпорації Kuke, - пояснює технічний директор представництва Hanplast в Україні Олег Ворошиловський. – Для розвитку« зеленої» енергетики в Україні потрібні кредити за європейським зразком - дешеві і довгострокові, а українські банки поки не можуть нам цього запропонувати».

В ЄС будівництво невеликих сонячних станцій потужністю до 1 мегават банки кредитують терміном більш ніж на 10 років під 0,5-1,5% річних, зауважує він. «З українськими кредитами будувати сонячні електростанції зазвичай невигідно, особливо тепер, коли з наступного року «зелений» тариф зменшиться на 20%, - говорить Олег Ворошиловський. - Завдяки європейському банку ми маємо можливість побудувати СЕС потужністю 14 МВт, яка окупиться за 4-5 років».

За словами директора компанії «Ред Форест» Володимира Скомороха, зараз до будівництва залучено понад 200 робітників. Оскільки компанія зареєстрована безпосередньо в селі Білолісся, податки та орендна плата за територію надходитимуть до бюджету селищного товариства.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка