На Одещині запрацювала біогазова станція потужністю 1,2 МВт

В смт Окни Одеської області запустили станцію з виробництва біогазу, яка вже працює на 100% заявлених показників. Біогазовий комплекс має потужність 1,2 МВт. Вироблена енергія подається в мережу за «зеленим тарифом», передає Kurkul.com.

Біогазова станція в Окнах – це успішно реалізований «зелений» проект компанії «Зорг Біогаз». Станція працює за двохстадійною CSTR-технологією та складається з реактора об'ємом 3800 м3, доброджувача 3800 м3 і ТЕЦ Jenbacher. Станція працює на 100% рослинній сировині — кукурудзяному силосі. Для забезпечення біогазової станції силосом знадобилося 500 га землі.

Під час запуск станції не обійшлося без труднощів – ще у вересні станція ніяк не могла розігнатися більш ніж на 40% через закислення сировини. Для вирішення проблеми компанія «Зорг Біогаз» найняла кращого німецького технолога д-ра Ганса Фрідманна.

«Основною рекомендацією було використання мікроелементів і дотримання технологічних режимів. З першою проблемою успішно впоралися і станцію вдалося розігнати до потужності 80% за 2 місяці. Далі виникла проблема, яка не була передбачена проектом. Силос мав 60% сухих речовин і утворилася кірка. Проблему кірки побороли за 3 тижні не за рахунок мішалок, як завжди думають новачки, а за допомогою одних технологічних заходів», — пояснив генеральний директор ТОВ «Зорг Біогаз Юкрейн».

Німецький технолог біогазової галузі Д-р Ганс Фрідманн, з яким тісно співпрацює «Зорг Біогаз», зазначив, що станція в Окнах має дуже хороший потенціал і навіть може вийти на більшу потужність, ніж спочатку було заплановано. До речі, на станції використовується в основному обладнання німецького виробництва.

Наступного року потужність станції в Окнах планують збільшити вдвічі без змін конструкції –лише за рахунок додавання обладнання при порівняно незначних інвестиціях.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка