На Миколаївщині відкрили креветочну ферму з сонячною станцією у вигляді Qr-кода

На березі Тилігульського лиману біля села Прогресівка у Миколаївській області відкрили акваферму з виробництва тихоокеанської білоногої креветки Penaeus Vannamei.

ТОВ "Акваферма Тилігул" найбільше в Європі і єдине в Україні, передає nikvesti.com

На даху акваферми змонтована сонячна електростанція, здатна забезпечити виробництво електроенергією. Сонячні панелі встановлені у вигляді Qr-коду, передає news.liga.net

Загальна площа приміщень ферми становить 6 тисяч квадратних метрів. На аквафермі розміщені інкубаторії, цех для утримання маточного стада, контейнери для вирощування поголів'я, "холодний" цех переробки, а також система очищення води та потужності для переробки відходів.


У приміщеннях інкубаторію створено тихоокеанський клімат екваторіального регіону та використовується спеціальна фільтрація води. Так маючи ідеальні умови та відсутність природних ворогів – креветка вирощуватиметься у максимально великих обсягах при мінімумі витрат. Частина електроенергії подаватиметься із сонячної електростанції.

Перші два роки 75% продукції розпродаватиметься всередині країни. Але завдяки щорічному розширенню відсоток експорту підвищиться. Вже зараз підприємство забезпечило новими робочими місцями кілька десятків українців, за рік планується розширити штат до 200 осіб.
Першого року акваферма збирається виростити до 10 тонн креветок.

Вода для басейнів буде забиратися з Тилігульського лиману. Вона тут максимально солона і наближена за складом до океанічної.


Проект вартістю 180 млн гривень розрахований на 4 роки. До 2022 року планується провести чотири черги будівництва.

Крім ферми планують також запустити вирощування океанської риби, освітній центр з підготовки фахівців для акваферм та міжнародний науково-дослідний центр.

На підприємстві створять 200 робочих місць, 180 з яких займатимуть місцеві. Для навчання нових працівників залучать фахівців з США.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка