На Миколаївщині почали будувати вітрову станцію потужністю 126 МВт

У селі Ташине(Миколаївська область) будують вітроелектростанцію потужністю 126 МВт.

Договір на будівництво першої черги Тилігульської ВЕС, передає mind.ua.

ВЕС буде встановлена на березі Тилігульського лиману. На електростанції буде змонтована 21 вітротурбіна Vestas потужністю 6 МВт кожна.

«На ДТЕК Тилігульська ВЕС будуть встановлені інноваційні onshore-вітротурбіни компанії Vestas, які здатні максимізувати генерацію електроенергії при слабкому та середньому вітрі, - йдеться у повідомленні. - Нове покоління вітротурбін було запущено у промислове виробництво на початку 2021 року і однією з перших, де вони будуть встановлені, стане українська вітроелектростанція».

Наразі на майданчику Тилігульської ВЕС закінчуються підготовчі роботи, будівництво розпочнеться у березні та триватиме до кінця 2021 року. Робота першої черги нової вітроелектростанції потужністю 126 МВт буде сприяти скороченню викидів СО₂ на 504 000 тонн на рік.

«Тилігульська ВЕС стане першою станцією з використанням платформи EnVentus у Східній Європі, - заявив президент Vestas Northern & Central Europe Нільс де Баар. - Використання кращих у своєму класі вітряних турбін є важливим сигналом для країни».

Раніше данський виробник протестував прототипи новітніх турбін на платформі EnVentus у Національному випробувальному центрі великих турбін Østerild у Західній Ютландії, Данія. Ця модель є найбільшою за розміром ротора з on-shore вітротурбін у портфелі Vestas діаметром 126 метрів, а її продуктивність більш ніж на 25% перевищує попередні моделі. Інноваційні турбіни підходять для низьких і середніх швидкостей вітру, що ідеально для вітрогенерації на півдні України.

Для фінансування будівництва планується частково використати «зелені» євробонди. «Зелені» єврооблігації на суму 325 млн євро були випущені у 2019 році з терміном обігу п'ять років і котируються на біржі Euronext Dublin. За умовами розміщення, залучені кошти можуть бути використані виключно на проекти ВДЕ.

У майбутньому потужність ДТЕК Тилігульська ВЕС планують збільшити до 564 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка