На Майорці реалізують проект "зеленого" водню за 10 млн. євро гранту

Проект «Green Hysland» з виробництва водню за допомогою сонячної енергії на Балеарському острові Майорка – це перший подібний проект у середземноморській країні, який отримав фінансування відповідно до Водневої стратегії ЄС.

На реалізацію проекту ЄС надає грант у сумі 10 млн. євро (11,8 дол. США). «Green Hysland» на Майорці генеруватиме щонайменше 300 тонн «зеленого» водню на рік. Проект також є частиною «дорожньої карти» Іспанії, що спрямована на збільшення в країні потужностей з виробництва водню до 4 ГВт до 2030 року, повідомляє Recharge.

Очікується, що проект включатиме бізнес-моделі, які можна буде відтворити на інших островах ЄС та за його межами. Наприклад, Тенеріфе в Іспанії, Мадейра в Португалії, Аран в Ірландії, Амеланд в Нідерландах та островах Греції.

Крім того, проект не тільки буде ключовим у досягненні Іспанією кліматичної нейтральності, але також представляє важіль для створення робочих місць та економічної діяльності.

ініціатива передбачає, що «зелений» водень буде використовуватися як паливо для парку автобусів із водневими паливними елементами, вироблення тепла та електроенергії для комерційних та громадських будівель, постачання допоміжних джерел енергії для поромів та портових операцій та створення водневих заправних станцій.

Орієнтовна тривалість проекту «Green Hysland» – з 2021 по 2025 рік. Він має зменшити викиди СО2 на Майорці до 20 700 тонн на рік до кінця проекту.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка