На Маврикії виробляють електроенергію з відходів цукрової галузі

На острові Маврикій, що розташований в Індійському океані, виробляють 14% необхідної електроенергії з відходів цукрової тростини.

В поєднанні з сонячною, вітровою та гідроенергією острівнійдержаві забезпечує майже чверть щоденного споживання з поновлюваних джерел, передає phys.org.

Залишки, подрібнені стебла цукрової тростини і сухий волокнистий матеріал, відомий як"багаса" спалюють замість вугілля і нафти.

До 2025 року уряд острівної держави має намір збільшити частку відновлюваних джерел енергії в енергобалансі до 35%. «Ці 35% не за горами, - каже заступник прем'єр-міністра, а також міністр енергетики Іван Коллендавеллу. - Зараз цукрова промисловість забезпечує найбільшу частку відновлюваної електроенергії з жому, а у наступному році у нас буде 11 сонячних і, як мінімум, дві вітряні електростанції».

Наразі на Маврикії близько 60% електроенергії виробляється чотирма цукровими компаніями, кожна з яких має власну теплову електростанцію. Частину року ТЕС працюють на вугіллі, а наприкінці листопада, коли на полях повним ходом йде збір «цукрового» врожаю, переходять на субпродукти цукрової тростини.

Під час збору врожаю на величезний склад щодня вантажівки привозять 8500 тонн, а в рік близько 900 тисяч тонн свіжозрізаної цукрової тростини. Стебла подрібнюють для отримання соку, з якого виробляють цукор.

Після цього віджаті та висушені цукрові тростини потрапляють на теплоелектростанцію, де спалюються при 500 градусах по Цельсію.

"Електрика з цукрової тростини при необхідності генерується 24 години на добу – не потрібно чекати вітру або сонця, так як ми можемо зберігати багасу, як нафту і вугілля", - пояснив менеджер Omnicane Жак Д Юніенвіл.

Вуглекислий парниковий газ, який утворюється при горінні, вловлюється і додається до безалкогольних напоїв.

Смертельним ударом стало для цукрової промисловості Маврикію падіння цін на цукор, зумовлене припиненням Європейським Союзом квот та збільшення обсягів виробництва цукру в Таїланді, Бразилії та Індії.

"Число дрібних фермерів скоротилася з 26 000 в 2010 році до 13 000 в 2018 році", - сказав міністр сільського господарства махен Кумар Серуттун.

Сьогодні Маврикій прагне виробляти достатню кількість цукрової тростини, аби збільшити частку відновлюваних джерел енергії в енергобалансі до 35% і сподівається на відновлення захищеного доступу на пільгові ринки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка