На Львівщині будують енергоефективний візит-центр для велосипедистів

Будівлю зводять у рамках міжнародного проекту "РовеЛове Розточчя - разом попри кордони", передає Leopolis.news.

Екоцентр стане логічним та зручним завершенням міжнародного веломаршруту, який по українському боці кордону пролягає у межах Яворівського національного природного парку у регіоні Розточчя. У будівлі планують розмістити також хостел та конференц-залу.

Також в рамках проекту будується велоінфраструктура на 160 км в Україні, та на 187 км – у Польщі.


"Минулого літа до нас велосипедами приїхали близько двохсот польських активістів і держслужбовців, бо у Верещиці була кінцева точка їхнього велотуру, - розповідає Михайло Біляк, директор Яворівського національного природного парку. - До кінця наступного року в межах проекту ми збудуємо 14 велостанцій для ремонту та обслуговування велосипедів на маршруті до кордону, 8 з них уже є».


Наразі на конкурс мікропроектів подано створення ще одного повноцінного веломаршруту, продовжує він, наголошуючи, що в селах підприємці за свій кошт мають намір встановлювати подібні велозупинки, щоб привабити туристів.

Проект фінансується Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 у межах Європейського інструменту сусідства.

Партнерами проекту "РовеЛове Розточчя - разом попри кордони" є гміна Замость, Люблінське воєводство, Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати - Україна", Яворівський національний природний парк та Розточанський національний парк. Загальний бюджет - 2 011 060,97 євро, в тому числі грант ЄС 1 809 954,87 євро. Грант ЄС для українських партнерів: 517 400,26 євро (понад 16,5 млн грн).

Наразі, за словами директора парку, на будівництво витратили 36% передбачених грошей. Наступного тижня у будинку планують встановлювати вікна.


"Розбудовуючи туристичну велоінфраструктуру, ми намагаємося стимулюємо розвиток та ініціативність громад довкола, - зазначає заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод, котрий з робочим візитом відвідав Верещицю 29 листопада. - Розвиток екотуризму та велотуризму, національних парків та заказників є економічно вигідним для регіону".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка