На Київщині почали з’являтись домашні сонячні електростанції

Підприємець Слава Міжарьов спроектував автономну сонячну станцію в селі Гнідин (Бориспільського району, Київської області) для забезпечення власної садиби електроенергією, повідомляє censor.net.ua

Минулорічної осені раціоналізатор встановив 12 панелей загальною потужністю 3 кВт, підібрав акумулятори, інвертор та підключив будинок у 300 м2, гараж, лазню та котельню до сонця. Налагодивши можливість роботи вільної енергії, завдяки якій надлишок електрики «вмикає» у будинку кондиціонер для опалення, підприємець увесь осінній період не використовував газ. Як результат, торік підприємець сплачував за державну електрику та блакитне паливо близько 100 гривень у місяць. 

У міжсезоння Слава Міжарьов направляє вільну енергію на підігрів приміщень. За допомогою печі-каміну, яка є теплоакумулятором, підприємцю вдається вкладатися у 1900 кубометрів газу (мінімальний тариф). 

Обладнання для сонячної електростанції обійшлося київському підприємцю у 7,5 тис. доларів. Монтаж довелось робити самотужки – кваліфікованого підрядника Слава Міжарьов не знайшов. Також він сам розробив проекти з енергоефективності, зменшивши споживання холостого ходу приблизно у чотири рази. Як результат, нині будинок в стандартному режимі споживає близько 300-500 Ватт на годину, а система може працювати кілька діб.

3.jpg
фото з сайту censor.net.ua

В разі снігопаду заряду сонячних батарей вистачить на світло, опалення і воду протягом 3-4 днів. При цьому не можна вмикати духовку, бойлер, пральну машину та інші енерговитратні прилади, пояснює раціоналізатор. Встановлена на вулиці лампочка служить для домочадців індикатором: якщо не світить, то слід дотримуватись економії. На випадок великих опадів можна купити маленький генератор потужністю 1-2 кВт, якого вистачить для заряду батарей, радить підприємець. 

На додачу, Слава Міжарьов не тільки економить, а й заробляє, продаючи надлишок отриманої енергії за "зеленим тарифом" в загальну мережу. На даний момент спецтариф, який був введений для домашніх господарств рік тому і за яким локальний хазяїн має право продавати надлишки виробленої електрики, становить 0,37 євро. Для цього треба зареєструвати станцію і підключити її до зовнішньої мережі для продажу електроенергії за "зеленим" тарифом, розповідає підприємець. Наступний крок – замовлення лічильника та проходження аудиту. Нині раціоналізатор споживає електроенергію по 34 копійки, щомісяця віддаючи різницю між тим, що згенерував й тим, що виробив по 0,37 євро за кВт (близько 5 грн).

Крім суттєвої економії і можливого доходу, автономна сонячна станція забезпечує комфортні умови життя: ніколи не пропадає світло, завжди є вода, бо насосна станція працює від електрики. 

До встановлення автономної сонячної станції підприємця підштовхнула прогнозована катастрофічна нестача потужностей електромереж. Під час відключень світла все село поринало у темряву, а підключена до сонця садиба Слави Міжарьова та його сусіда, який встановив таку станцію після нього, залишалися освітлені. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка