На Кропивниччині планують запустити сонячні станції потужністю 500МВт

Протягом найближчих трьох років у Кіровоградській області на території 16 районів та 2 міст планують ввести в експлуатацію 46 сонячних електростанцій орієнтовною потужністю 500 МВт.

Обсяг електричної енергії, виробленої сонячними станціями, в еквіваленті дозволить замінити 17 млн. куб.метрів природного газу або 600 вагонів вугілля, передає kr.depo.ua.

До того ж на території Новоархангельського району планується ввести в експлуатацію міні-ГЕС потужністю 93 кВт. Вперше в області планується будівництво вітроенергетичних установок на території Добровеличківського району потужністю 2 МВт (вартість проекту становить 20 млн. грн.), а також на території Світловодського району.

На додачу, наприкінці 2019 року планується ввести в експлуатацію першу в області біогазову станцію потужністю до 20 МВт на Новомиргородському цукровому заводі. Біогазова станція зможе переробляти різні види відходів. Орієнтовна вартість проекту складає 15 млн. євро. Для обслуговування цієї установки буде створено 10-15 нових робочих місць.

У смт Голованівська ТОВ "Грін-Вольт" будує електростанцію на відходах соняшника. Уже встановлено комплекс обладнання, що працює за методом комбінованого виробництва електричної та теплової енергії потужністю 6 МВт. Передбачається створення 5 робочих місць.

У Новоукраїнській ОТГ планується реалізувати перший в Україні енергосервісний договір із зовнішнього освітлення.

Сьогодні у 11 районах та 3 містах області функціонує 33 сонячні електростанції загальною потужністю майже 100 МВт. «У 2018 році було введено в експлуатацію 13 сонячних електростанцій та вироблено 29 млн кВт-год електроенергії, що складає 2% до загальної кількості виробленої електричної енергії в області, - повідомив директор профільного департаменту ОДА Олександр Корнюша. - 2019 рік теж очікується досить плідним щодо реалізації проектів з альтернативної енергетики».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка