На Кіровоградщині нові сонячні батареї згенерують до кінця лютого перші кіловати

У місті Олександрія Кіровоградської області будують завод, який вироблятиме органічні сонячні батареї. Як повідомив один із ініціаторів та розробників проекту, директор департаменту інноваційних впроваджень ТОВ «ПромКонверсія», керівник секції НТТ Малої Академії Наук Сергій Камінський, вже в лютому тут на заводі видадуть перші кіловати від сонячних батарей, повідомляє інформагентство UNN.

«Зробимо перші кіловати, поставимо в себе на майданчику і відкриємо публічний доступ до показників приладів, у тому числі й пряму веб-трансляцію 24/7/365 з фіксуванням інсоляції серед інших показників», - повідомив С.Камінський.  

Також він додав, що в короткостроковій перспективі – запуск першої технологічної нитки. «Її продуктивність буде невеликою, але це вже повний технологічний цикл», - підкреслив С.Камінський.


Варіант Олександрійських сонячних батарей. Фото: С.Камінський

Нагадаємо, в м. Олександрія Кіровоградської області будують завод, який вироблятиме сонячні батареї. Також тут зведуть сонячну електростанцію з первинною потужністю в 1 МВт. За словами Сергія Камінського, органічні батареї, які поки що відстають за ККД від кремнієвих, будуть дешевшими за існуючі аналоги – близько 150 доларів. 

У нове виробництво планують вкласти близько 7 млн гривень. На заводі працюватиме до 50 осіб. Передбачається, що за перший рік роботи підприємство виготовить 40 МВт органічних сонячних батарей. Як наголошує розробник проекту, черга на олександріївську сонячну продукцію вже розписана на чотири роки вперед.

«Сьогодні ми проплатили рахунки по сировині, реактивам та деяким матеріалам. Все необхідне потихеньку доставляється на базу в м. Олександрія. Відразу усі процеси ми автоматизуємо. Вже ми маємо систему не тільки автоматизованого виробництва, а й наскрізного відстеження кожної технологічної операції, з можливістю дистанційного впливу (через Інтернет). Крім того, ми знайшли матеріал для «вузького місця», який потенційно зможе подовжити життя наших батарей до 20-30 років», - додає Камінський. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка