На Кіровоградщині екологи анулювали дозвіл на роботу дров’яної котельні через суд

Екологи Кіровоградської облдержадміністрації анулювали у суді дозвіл на роботу дров'яної котельні в Навчально-виховному комплексі «Олександрійський колегіум».

Відповідний позов департаменту екології та природних ресурсів задовольнив Рівненський окружний адміністративний суд 14 лютого, передають Олександрійські новини.

Згідно з текстом судового рішення, оприлюдненому у Єдиному державному реєстрі, дозвіл на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря дров'яною котельнею анулювали ТОВ "Захід-Схід-Енерго", яке, за свідченнями екологів, подало недостовірну інформацію для отримання документу.

Зокрема, фірму, яка вказала, що в якості палива буде використовувати відходи деревини (брикети) – викиди оксиду вуглецю в результаті спалювання відходів деревини складає 195г/Гдж, віднесли до ІІІ групи, яка не передбачає постановки на державний облік і контролю за виконанням нормативів.

Під час перевірок екологічна інспекція встановила, що в котельні використовують дрова, внаслідок спалювання яких показник емісії оксиду вуглецю складає 14000 г/Гдж. Відповідно, котельня в колегіумі підпадає під ІІ групу, і вимоги до неї суворіші: "взяття на державний облік, впровадження найкращих доступних технологій на технологічному устаткуванні, наявність заходів, щодо скорочення викидів забруднюючих речовин, заходів щодо здійснення контролю за дотриманням нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин".

«Фактично суб'єктом господарювання використовується не той вид палива, на який розроблено матеріали для отримання дозволу на викиди та відповідно виданий дозвіл», - йдеться у судовому рішенні.

Розглянувши аргументи сторін, суд вирішив анулювати дозвіл No 3510300000-268 від 15.09.2016 на викиди забруднюючих речовин ТОВ "Захід-Схід-Енерго".

Місячний термін на подання апеляційної скарги спливає в середині березня.

Проблеми з котельнями "Захід-Схід-Енерго" почалися більше року - місцеві жителі незадоволені роботою об’єктів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка