На Кіровоградщині будують сонячну електростанцію на 17 МВт. Відео

У місті Бобринець Кіровоградської області почалося будівництво сонячної електростанції потужністю 17 МВт. Вона буде одною з найбільших в Україні та займатиме майже 30 га землі на якій раніше випасали худобу, передає Novosti.kr.ua.

Місцева влада планувала звести сонячний парк ще 2 роки тому. Землю передали інвесторам, проте тоді роботи так і не почалися. Наприкінці 2016-го, знайшли нових, які вже в березні приступили до роботи. На будівництві електростанції працюють як місцеві (для них відкрилося близько 300 робочих місць), так і фахівці з інших областей. Фірма-підрядник – з Вінниці. Всі роботи оплачують інвестори.

«Це закордонні та українські компанії, – говорить Бобринецький міський голова Валерій Сніжко. – Вони вклали власні кошти, аби допомогти там стати незалежними та енергоефективними».

Зараз на ділянці встановлюють паркан, копають траншеї під прокладку кабелю, готують бетонні конструкції. Щоб об’єднати 65 тисяч сонячних панелей в єдину систему мають прокласти більш ніж 200 км кабелю. Зараз на будівництві змонтували одну сонячну батарею, що забезпечує будівельників світлом та енергією для електроінструментів. Решту почнуть монтувати за місяць.

Запустити електростанцію планують в червні цього року. Найближчим часом, під розміщення сонячних панелей місцева влада виділить ще 6 гектарів. Сонячні батарею планують встановити і на даху бобринецької школи.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка