На Кіровоградщині запустили перший в області біогазовий комплекс

Біля села Капітанівка запустили в роботу єдиний у Кіровоградській області біогазовий завод на кукурудзяномі силосі та жомі цукрових буряків.

Комплекс з переробки органічних відходів у теплову та електричну енергію офіційно відкрила агрохолдинг I&U Group, передає Точки доступу

Протягом доби завод буде використовувати близько 165 тонн силосу та 165 тонн жому. Відходи не купують, а отримують від власних підприємств холдингу. Сам завод поділений на дві частини - термофільний і мезофільний режими переробки — насосні №1 та №2, де знаходяться по два ферментатора та одному зброджувачу. Така система сприяє постійному видобутку біогазу. На заводі є також 4 модуля потужністю 1500 кВ кожен. Загалом потужність заводу складає 6 МВт, передає cbn.com.ua

«Завдяки обладнанню ми можемо переробляти будь-який вид органічної сировини: сьогодні ми запускаємось на кукурудзяному силосі і на жомі цукрового буряка, але також можемо переробляти курячий послід, - пояснює директор I&U Group Олег Шевченко. – До того ж у системі перемішування субстрату ми не використовуємо мішалки, кожна з яких споживає 45 кВт/год і, як результат, економимо електроенергію".


Комплекс забезпечуватиме теплом та електроенергією більше 35 тисяч домогосподарств, продовжує Олег Шевченко. «8% від отриманої електроенергії завод використовуватиме на власні потреби, іншу частину продаватиме за «зеленим тарифом», - пояснює він. - Отримане тепло повторно використовуватимуть для видобутку біогазу - нині замість нього працює котельня з вугіллям».


Біогазовий комплекс збудовaний у пaртнерстві з Європейським банком реконструкцій та розвитку.

Роботу біогазового комплексу забезпечуватиме 50 спеціалістів.

Біогaзовий комплекс дозволить агрохолдингу ефективно використовувaти відходи цукрового виробництвa тa істотно поліпшити екологічну ситуaцію поблизу зaводу тa селищa Кaпітaнівкa. Зa підрaхункaми, зaпуск зaводу дозволить сукупно скоротити викиди CO2 нa 24 000 т нa рік. До того ж, зaлишки від виробництвa біогaзу будуть використовувaтися в якості біодобрив, які чaстково зaмінять компaнії дорогі мінерaльні. Щороку комплекс вироблятиме 10-12 тисяч тонн таких добрив.

Будівництво біогазового заводу розпочали у грудні 2018 року. Його вартість — 23 млн євро. За словами засновника агрохолдингу I&U Group Сергія Тарасова, вартість комплексу має окупитися протягом 4-5 років.

На повну потужність завод запрацює з першого жовтня.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: