На Кіровоградщині готують до запуску біогазову станцію вартістю €25 млн

Біля селища міського типу Капітанівка(Кіровоградська область) готують до запуску біогазовий комплекс потужністю 5,5 МВт на відходах цукрового буряка.

Проект реалізує агрохолдинг I&U Group у партнерстві з Європейським банком реконструкції та розвитку, передає УНІАН.

Новий комплекс зможе щодоби переробляти 65 000 тонн жому цукрового буряка.

При будівництві об'єкта використовувалися новітні інноваційні технології та передове обладнання австрійських компаній. Запатентована технологія передбачає перемішування субстрату власне виробленим біогазом без використання мішалок, це дає можливість отримувати до 7% більше біогазу з тонни субстрату. За рахунок відсутності електричних мішалок, завод економить споживання електроенергії. Технологія отримала кілька європейських і американських нагород і визнана найефективнішою технологією перемішування.

Біогазовий комплекс щорічно вироблятиме 48 000 МВт-год електроенергії, якої вистачить для енергозабезпечення 15 тисяч домогосподарств. Отримані у процесі виробництва органічні добрива дозволять агрохолдингу замінити 10-12 тисяч тонн твердих мінеральних добрив.

Для будівництва був залучений пакет фінансування, що складається з кредиту ЄБРР у розмірі 13 млн євро і пільгового кредиту від Фонду чистих технологій (ФЧТ) на суму 2 млн євро разом з власними вкладеннями агрохолдингу I&U Group загальні інвестиції у будівництво склали майже 25 млн євро.

Біогазовий комплекс дозволить компанії не тільки ефективно використовувати відходи цукрового виробництва, а й істотно поліпшити екологічну ситуацію у селища Капітанівка. Запуск заводу дозволить скоротити викиди CO2 на 24 000 тонн на рік.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка