У Києві фермер вирощує зелень у морському вантажному контейнері

У Києві на Печерську підприємець Сергій Нікіфоров запустив вертикальну ферму з вирощування зелені у морському вантажному контейнері.

Проект реалізує авіатор за фахом, передає biz.liga.net

Контейнер площею 30 кв. м облаштований всередині вертикальними стійками з полицями. Конструкція обладнана трубами, по яких до рослин надходить вода і поживні речовини. Зелень і трави освітлюються синіми і рожевими світлодіодами, led-лампами.


Технологія дозволяє отримувати 8-13 врожаїв в залежності від культури. Приміром, у транспортному контейнері можна вирощувати 4,5 тонни салату на рік і отримувати урожай порівняний з полем площею 1 га відкритого грунту або 300 кв м тепличних площ.

"У кризовий 2008 рік думав зайнятися картоплею, але не зміг знайти земельну ділянку, кілька років тому мав намір вирощувати лохину, але не вдалося домовитись з польським фермером, - розповідає Сергій Нікіфоров. – А потім в одному з технологічних видань натрапив на історію про вертикальне фермерство у США і технологію гідропоніки – і вирішив спробувати».
Професійного авіатора надихнув досвід Кімбала Маска - брата знаменитого підприємця, який будучи ресторатором за фахом, подає у закладах страви з продуктів вирощених на вертикальних фермах. «У 2010 році Кімбал Маск спільно з компаньйоном Тобіасом Пеггосом організував у Нью-Йорку інкубатор для міських фермерів — Square Roots, - розповідає він. - Це 10 транспортних контейнерів, в яких молоді розробники можуть створювати технології для вертикальних ферм, що дозволяють вирощувати рослини в закритих приміщеннях без сонячного освітлення».


Сергій Некіфоров придбав обладнаний IoT-технологією контейнер для вирощування зелені у США. «Після вертолітної виставки у Штатах заїхав подивитися на контейнер одного з американських виробників, - розповідає Сергій Нікіфоров. - Вирішив взяти найефективнішу розробку: якщо чимось займатися, то якісно».

Контейнер, який обійшовся у шестизначну суму, доставили у Київ наприкінці вересня. У жовтні провели всі налагоджувальні роботи, а вже у листопаді – аграрій зібрав перший урожай зелені: руколи та салату. "Тестую міні-ферму самостійно, це релакс - посіяти насіння в землю, а потім з "ясел" пересадити розсаду у молодшу групу», - розповідає Сергій Нікіфоров.

У власника столичної ферми вже є домовленість про тестування зелені одним з столичних ресторанів. "Я поки не можу прорахувати собівартість, тому ми домовилися працювати за ціною, аналогічною тій, яку вони платили за зелень іншим підрядникам", - говорить бізнесмен.

Сергій Нікіфоров планує окупити контейнер, який обійшовся у шестизначну суму, протягом трьох років.майбутньому планую найняти на роботу співробітника на 10 годин у тиждень». "Багато друзів запропонували мені фінансово вкластися в цю справу, але я поки не готовий, потрібно зрозуміти економіку, - каже він. - Цілком можливо, що я створю якийсь фонд, буду розвивати цей напрямок і змінювати світ на краще".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка