На Хмельниччині звели енергоефективний ЦНАП, який економитиме 50% енергії на опаленні

В Полонному(Хмельницької області) звели енергоефективний Центр надання адміністративних послуг. 

Новий ЦНАП відкрили 25 квітня за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», передає decentralization.gov.ua. http://decentralization.gov.ua/news/8735

Центр, де обслуговуватимуться жителі Полонської об’єднаної територіальної громади та району, побудували з «нуля» за чотири місяці. 

При зведенні нового ЦНАПУ використовувались енергоефективні технології, які дозволять економити майже 50% енергії на опаленні у порівнянні зі звичайними адмінприміщеннями. 

Так, Центр побудували з SIP-панелей з додатковим утепленням стелі та підлоги, встановили електричний котел невеликої потужності, який оптимально підходить до параметрів будівлі, та автоматичну вентиляцію з елементами рекуперації. Для будівництва використовувались натуральні еко-матеріали з антисептичним покриттям.
Центр створено за європейськими стандартами енергоефективності. Допомогу у розробці сучасного дизайну, будівництві, інституційному створенні ЦНАП, а також в оснащенні центру технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням та меблями громаді надала Програма «U-LEAD з Європою».  

Орієнтовна вартість будівництва та облаштування ЦНАП становить 3,8 млн грн - 10% від цієї суми профінансувала громада.

Наразі у ЦНАП облаштовано 12 робочих місць адміністраторів, які будуть надавати 150 видів адміністративних послуг для більш ніж 43 000 громадян. 


Напередодні відкриття в жителів Полонської громади поінформували про особливості роботи ЦНАП, його переваги, права та обов’язки працівників та споживачів. Центр доступний для людей з інвалідністю. У приміщенні обладнаний дитячий куточок.

За словами голови Полонської ОТГ Франца Скримського, завдяки енергоефективним технологіям, ми будемо заощаджувати бюджетні кошти на утримання центру. 
«Завдяки співпраці з програмою в громаді з’явився новенький ЦНАП, і тепер наші мешканці зможуть отримувати послуги в комфортних умовах швидко та якісно, - говорить він. - Також вдячний партнерам за навчання адміністраторів ЦНАП, адже ми отримали справді компетентних та професійних фахівців для обслуговування громадян».
Відкриттям Полонського центру завершується Початкова фаза, в рамках якої в ОТГ України почали працювати 26 ЦНАП, наголосила керівник з напряму покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» Сусанна Делланс. 
«Ми переходимо до Фази впровадження, під час якої найкращі практики початкової фази будуть застосовані до всіх ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу за допомогою нашої програми, - пояснила вона. - Це приблизно 600 Центрів до кінця 2020 року». 
На переконання координатора сектору з децентралізації Представництва ЄС в Україні Яніса Аізсалніекса, центр у Полонному та 600 інших центрів, які отримають підтримку ЄС в майбутньому, сприятиме створенню більш прозорих, підзвітних та чутливих до потреб населення місцевих органів влади в Україні». 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: