На Хмельниччині відкрили біогазову установку потужністю 5,1 МВт

В селищі міського типу Теофіполь(Хмельницька область) на території цукрового заводу відбулося урочисте відкриття біогазової установки потужністю 5,1 МВт.

Запуск першої черги потужної станції був приурочений до Дня енергетика, 22 грудня, передає adm-km.gov.ua

Для виробництва біогазу використовується  відходи цукрового заводу та тваринницьких підприємств - буряковий жом і гній, відповідно, а також силос. 

Електроенергія вироблена з біогазу використовуватиметься для потреб підприємства, а також промислової галузі та населення району, надлишки постачатимуться у сусідні райони.

Біогазову установку на території ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» за кредитні(Європейський банк реконструкції та розвитку) та власні кошти побудувала ТОВ «Теофіпольська енергетична компанія», яка входить до групи компаній «Україна 2001», що займається вирощуванням зернових та технічних сільськогосподарських культур, розведенням свиней та великої рогатої худоби, переробкою цукрових буряків та виробництвом цукру.


Як зазначають у Теофіпольській РДА. Відкриття біогазової установки позитивно вплине на соціально-економічний розвиток району. «Завдяки реалізації таких проектів сьогодні район посідає 2-ге місце у Хмельницькій області з освоєння капітальних інвестицій у грошовому еквіваленті: 16280 гривень на особу, - зазначають в адміністрації. – Створюються нові робочі місця, з’являється додаткова робота для суміжних галузей та додаткові надходження до бюджету». 

Згідно з планами, потужність другої черги біогазової станції у Теофіполі становитиме 10,5 МВт.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка