На Хмельниччині перевели зерносушарку з газу на солому і отримали економію в 10 разів

У Хмельницькій області на насіннєвому заводі перевели зерносушарку з природного газу на солому і отримали економію в 10 разів.

Тепер ТОВ "Агро-Форте" - структурний підрозділ ГК "Зерносвіт" – витрачає на сушку зернових у 10 разів менше коштів, передає AgroTimes  з посиланням на журнал The Ukrainian Farmer.

Як зазначає співвласник ГК "Зерносвіт" Олег Бабійчук, насіннєвий завод потужністю до 8 тонн/год. вирішив використовувати солому як паливо для сушарки через дефіцит і подорожчання природного газу в Україні.

"Витрати на сушіння зерна зменшились чи не в 10 разів, - наголосив він. - Зараз перше місце по рентабельності у нас займає кукурудза, тоді як раніше на її сушіння йшли основні кошти».
За словами Олега Бабійчука, сьогодні на Хмельниччині працює єдина в Україні зерносушарка на соломі потужністю 2,5 МВт. "Проект розроблявся конструкторами заводу-виробника спільно з нашими фахівцями, - зауважив співвласник ГК "Зерносвіт". - Це - наша ексклюзивна ідея".

Перевівши на солому зерносушарку розраховану на всі види зерна: пшеницю, овес, ріпак, сою, гречку, завод знизив собівартість сушіння зерна та збільшив прибуток сільськогосподарських підприємств і елеваторів, наголосив Олег Бабійчук.

«Як паливо для зерносушарки плануємо використовувати й інші відходи: лушпиння соняшнику, рису, гречки, а також відходи елеватора: зернове лушпиння, насіння бур'янів", - зауважив він.

Зерносушарку на соломі обслуговує один оператор.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: