На Хмельниччині акумуляторний завод заплатить за забруднення довкілля 25 тис грн

У Хмельницькій області Старокостянтинівський акумуляторний завод заплатить за забруднення навколишнього середовища 25 тис. гривень.

Як підтвердили екологи та працівники державної екологічної інспекції, ТОВ "Мегатекс Індастріал" утворило озеро з небезпечних нечистот під власними стінами, передає Хмельницька ОДТРК Поділля-центр

За словами в. о. начальника Державної екологічної інспекції в області ВМЗ Олега Даценко, лабораторні дослідження показали перевищення показників свинцю у 166 разів.

Після отримання результатів депутати Старокостянтинівської міської ради двічі збиралися на позачерговій сесії, але жодного рішення не прийняли. Тоді з міським головою та керівництвом заводу погодили лише допуск місцевих активістів до наступної перевірки акумуляторного заводу, в ході якої працівники екологічної інспекції взяли проби ґрунту, а директор підприємства запевнив про усунення всіх недоліків.

«На проблемному місці розпочате будівництво котлованів для спорудження ємностей для зберігання води, забруднений грунт був вивезений і утилізований, - зазначив директор ТОВ "Мегатекс Індастріал" Олександр Душенко. – Зараз ми готові до повторних аналізів».

Згодом на територію заводу допустили двох місцевих депутатів. За словами депутата Старокостянтинівської міської ради Тараса Проказюка, ряд порушень акумуляторний завод так і не усунув. «Дозволу на спецводокористування немає, санітарних норм колодязів не дотримано, - говорить народний обранець. - Вода використовується, а очисні споруди не запущені».

Місцеві активісти впевнені, що акумуляторний завод має працювати дотримуючись усіх норм екологічної безпеки.

За словами Олега Даценко, поки триває перевірка вимог припису акумуляторний завод повинен сплатити понад 25 тисяч гривень за збитки, завдані забрудненням земельної ділянки. «Сьогодні спеціалісти державної екологічної інспекції відібрали всі матеріали, що стосуються виконання вимог даного припису, вони вивчаються, - говорить фахівець. - По кожному питанню дано відповідну правову оцінку і по результату позапланового заходу відповідно ми зможемо констатувати факт виконання або невиконання вимог припису даним підприємством».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка