На Херсонщині зоопарк встановить сонячну станцію для роботи холодильників та освітлення

Сафарі-парк розташований на Арабатській Стрілці - піщаній косі-півостріві у західній частині Азовського моря – встановить сонячну електростанцію для роботи холодильників та освітлення.

Як зазначає директор сафарі-парку Олексій Гетта, вирішили підключатися до сонця за відсутності стаціонарної лінії електропередач, передає newday.kherson.ua.

«Два роки тому ми отримали дозвіл на підключення, однак місцева РЕЗ так і не вкопала стовпи і не підтягнула кабель до сафарі-парку, - нарікає він. – Спочатку електрифікацію обіцяли завершити навесні минулого року, потім перенесли на наступну осінь, і теж без гарантій, тому довелося потурбуватися про підключення до альтернативних джерел енергії — благо, сонячних днів на курортній Арабатці вистачає».

На даний момент розважальний заклад придбав 13 сонячних панелей загальною потужністю до 5 кВт. Передбачається, що електроенергії виробленої сонячною електростанцією вистачить для холодильників з кормами для мавп, левів, ведмедів і тигрів, а також на нічне освітлення зоопарку.

Загальна вартість сонячних панелей становить близько 150 тисяч гривень. 

Згідно з підрахунками, СЕС швидко окупиться. "На даний момент сафарі-парк використовує електроенергією генеровану 3 бензиновими і дизельними генераторами, на які витрачаємо півтори тонни дорогого пального у місяць, - каже Олексій Гетта. - Після запуску сонячної станції обсяг необхідних для закупки паливно-мастильних матеріалів суттєво зменшиться". Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка