На Херсонщині за €250 млн планують збудувати дві вітроелектростанції потужністю 140 МВт

15 березня відбулося засідання за «круглим столом» з обговорення аспектів будівництва та експлуатації потенційних проектів будівництва двох вітрових електростанцій, повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

За словами генерального директора «Вінкрафт Україна» Карла Стурена, компанія планує побудову 2 ВЕС на території Херсонщини – смт Новотроїцьке та с.Оверянівка (Новотроїцький район) загальною потужністю 140 МВт. Загальна вартість інвестицій в подібний проект складає близько 250 млн євро. Його реалізаціє планується у цьому році.

Це не перший проект компанії на території області, Вінкрафт Україна володіє і оперує вітроенергетичними станціями загальною потужністю 30 МВт – Новоросійська 9 МВт, Ставки 9 МВт і Берегова 12 МВт. В реалізацію цих проектів інвестовано більше ніж 50 млн евро.

«Херсонщина має значний потенціал для розвитку та запровадження альтернативних джерел енергії, в тому числі і вітроенергетики, – зазначив голова облради Андрій Путілов. – Це перш за все інвестиції, додаткові гроші для місцевих бюджетів та створення робочих місць в області».

Андрій Путілов наголосив на тому, що облрада разом з обласною державною адміністрацію підтримує проект будівництва на території області вітроелектростанцій та готова надати повний супровід інвестору, адже розуміє всю важливість його реалізації на території області.

«Від цього пілотного проекту залежить і подальші інвестиції в наш регіон, адже ця співпраця буде прикладом для інших інвесторів, які мають наміри побудувати підприємства на території нашої області», – сказав Андрій Путілов.

Крім того, до реалізації проекту будуть залучені і інші підприємства Херсонщини, зокрема «Херсонський суднобудівний завод» отримає замовлення на виготовлення спеціальних веж для вітряків, вже розробляється проект збірки таких веж.
Заступник генерального директора ТОВ «НВП Екозахист» Андрій Скрипник наголосив, що вітрові електростанції не приносять шкоди навколишньому середовищу та є екологічно безпечними.

Нагадаємо, на сьогодні в області діє програма підвищення енергоефективності та розвитку відновлювальної енергетики в Херсонській області. В області працюють 4 підприємства альтернативної енергетики (6 об’єктів загальною потужністю 43,856 МВт, з них 33,05 МВт – 4 вітроелектростанції, 10,806 МВт – 2 сонячні електростанції), якими вироблено за 2015 рік – 132 829,4 тис. кВт·год електричної енергії. У 2016 році планується ввести в експлуатацію 4 нові об’єкти (3 підприємства) альтернативної енергетики. Загалом передбачається до 2020 року довести потужність об’єктів альтернативної електроенергетики на території області до 152,62 МВт, а обсяг та частку електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел, – до 22,6%. Робота з виконання програми підвищення енергоефективності та розвитку відновлювальної енергетики в Херсонській області знаходиться на постійному контролі. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка