На Херсонщині будівництво вітрової станції відновило роботу морського порту

Після п’яти років застою морський торговельний порт Скадовськ(Херсонська область) прийняв балкер "Oceanic" з комплектуючими для Мирненської вітроелекростанції.

Вантаж доставили з Іспанії 7 серпня, передає uspa.gov.ua.

Балкер привіз до Скадовська 15 лопатей, кожна з них завдовжки майже з 25- поверховий будинок (74 метри) та важить 17 тонн. Окрім лопатей на судні прибуло ще 90 тонн інших комплектуючих. Задля безпечного розвантаження та транспортування великогабаритного вантажу у порту та місті підготували автошляхи та габарити для проїзду спеціальних автопричепів довжиною 80 метрів.


Освоєння цього нового для порту великогабаритного вантажу може зробити Скадовськ важливим транспортним вузлом транспортування обладнання для розвитку альтернативної енергетики на Херсонщині.

Очкується, що найближчим часом порт Скадовськ прийме ще декілька суден з вантажем для вітроелектростанцій. Якщо обробка перших партій пройде вдало, розглядається можливість співробітництва на найближчі декілька років.

Мирненську ВЕС потужністю 163 МВт у Каланчацькому районі Херсонської області будує компанія "Віндкрафт-Каланчак". Вітроелектростанція складатиметься з 39 вітротурбін Vestas V150 потужністю 4,2 МВт кожна. Це перші вітряки такого типу в Україні.

Передбачається, що "Мирненська" стане однією з найпотужніших вітроелектростанцій в Україні та відіграватиме значну роль в енергозабезпеченні Каланчацького району Херсонщини, який раніше отримував електроенергію з розташованої в окупованому Криму підстанції "Титан".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: