На Херсонщині зводять найбільшу в області вітрову станцію потужністю 250 МВт

На території Присиваської об’єднаної територіальної громади, що розташована у Херсонській області, будують вітроелектростанцію загальною потужністю 250МВт.

ВЕС стане найбільшою у регіоні, передає suspilne

"На узбережжі озера Сиваш на замовлення норвезької компанії NBT будується  вітроелектростанція, генеральний підрядник - китайська компанія, - розповіла начальниця офісу обслуговування інвесторів Херсонської облдержадміністрації Тетяна Ужвій. - Об'єкт вже зведено на 50%: нині вже є 30 вітряків, а загалом буде встановлено 64 вітрогенератори висотою по 120 метрів кожен".

Передбачається, що вітроелектростанція щорічно забезпечуватиме енергопотреби близько 100 тисяч домогосподарств Херсонської області.

"Наше обладнання - це 16 машин американських машин ЮСВ-100, турбіни і щогли, генератори і лопасті яких були вироблені «Південмашем» за американською ліцензією, - розповідає головний інженер Сиваської вітроелектростанції Микола Пономаренко. - Також є обладнання і норвезького виробництва".

У вітроенергетичний проект інвестують 460 млн євро.

"Це найбільше будівництво в Україні на даний час, - каже голова Присиваської ОТГ Сергій Кліщевський. – Проект реалізує зареєстрована у нас «Сивашенергопром» - компанія, яка сплачує податки, працевлаштовує місцевих жителів».

Наразі у Скадовському, Каланчацькому та Чаплинському районах Херсонщини працюють 7 вітроелектростанцій загальною потужністю 337 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка