На Харківщині побудують сміттєпереробний завод за 800 млн грн

У Харківській області побудують сміттєпереробний завод на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів.


Як зазначив заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Шахненко, проект вже затверджений в Кабміні, передає Status Quo

«На заводі облаштують електростанцію, яка вироблятиме електроенергію в результаті утилізації відходів і продаватиме її за більш високим тарифом», - говорить Євген Шахненко.

В ідеалі у Дергачі буде вивозитися тільки органічне сміття, відібране на сортувальних пунктах, які повинні з’явитися у всіх районах Харкова, підкреслює заступник Харківської ОДА.

«Поки не запрацює завод, відходи буде приймати Дергачівський полігон, який пройшов серйозну реконструкцію з 2008 по 2012 рік, розширивши площі і забезпечивши гідроізоляцію, - пояснює Євген Шахненко. – З появою ж сміттєпереробного комплексу бізнесу стане цікавий роздільний збір сміття і в результаті на полігон потраплятиме лише органіка - 30% від продукованого містом сміття».

За словами віце-губернатора, у Куп'янську, де почали сортувати сміття, на полігон за 10 км від міста везуть тільки органічні відходи. "У місті вже розпочали встановлювати контейнери для роздільного збору сміття, - розповідає Євген Шахненко. - Є і проблеми - населення саме займається сортуванням ТПВ в урнах».

Сміттєпереробний завод на Дергачівському полігоні ТПВ почнуть будувати на початку 2017 року. Обсяг інвестицій в проект складе 800 млн гривень. Інвестором виступає ЄБРР.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка