На Харківщині запустили 7-мегаватну теплову станцію на лушпинні соняшника

Біля селища міського типу Нова Водолага(Харківська область) запустили теплову електростанцію на лушпинні соняшнику.

БіоТЕС ввела в експлуатацію Група компаній "Агроліга", передає Енергореформа

"Будівництво станції тривало два роки і супроводжувалося багатьма труднощами, - зазначають у компанії. - Зараз ТЕС працює не на повну потужність, але вже передає електроенергію у мережу: з кожним місяцем обороти будуть рости, і ми плануємо вийти на максимальну потужність роботи, приблизно, до Нового року".

ТЕС оснащена двома паровими котельними агрегатами паропродуктивністю 16 тонн/год кожний, однією конденсаційною паротурбінною установкою потужністю 7МВт, системою золовидалення, операторською з єдиним робочим місцем для управління, сухою градирнею із замкнутою системою охолодження води, системою хімпідготовки, системою моніторингу викидів, системою очищення, яка дозволяє видалити 99% золи і відповідатиме українським та європейським нормам ГДК, системою подачі самого палива (лушпиння або пелет соняшнику).

«Лушпиння соняшнику звозитимуть з олієпресових заводів, - зазначають у компанії. – Колишні відходи - близько 14% від всієї маси переробленого насіння соняшнику стануть екологічно чистим поновлюваним паливом».

ГК" Агроліга" обробляє близько 10 тис. га земель. Потужності маслозаводу, що працює за технологією пресування, складають 42 тис. тонн на рік, іншого, що працює за технологією екстракції, - 110 тис. тонн соняшнику на рік.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: