На Гаваях встановили незвичну хвильову електростанцію Azura

Зібраний компанією Northwest Energy Innovations (NWEI) пристрій Azura буде працювати протягом 12-місячного тестового періоду (з можливою комерціалізацією в майбутньому). 

Проект зі встановлення та подальшого тестування незвичної станції проходить за підтримки міністерства енергетики США і ВМС США. Компанія NWEI вже навіть встигла зробити тестове підключення електростанції до місцевої енергомережі, повідомляє ресурс І-mash.ru.

Хвильову станцію Azura встановили на випробувальному полігоні хвильової енергії ВМС США поруч з водоймою Кано Бей, на північному березі острова Оаху, де у військових є спеціальний прибережний тестовий майданчик. 

Пристрій Azurа, який важить 45 тонн, унікальний в тому, що його 360-градусний механізм обертових поплавців в змозі отримати енергію як з вертикальних, так і з горизонтальний хвильових рухів, тоді як інші системи, навпаки, можуть використовувати тільки один тип переміщень водних мас.

Наразі цей пристрій існує в єдиному екземплярі.


Пристрій представляє собою маятник, нижня частина якого шарнірно прикріплена до океанського дна. До верхньої його частини прикріплений поплавок, з'єднаний з ротором генератора. Маятник коливається під час виникнення хвиль, здійснюючи горизонтальні рухи, а поплавок додатково реагує на вертикальне переміщення води. Кругові рухи поплавка перетворюються в електричну енергію, яка передається по підводному кабелю до енергомережі.

На даний час максимальна потужність пристрою - 20 КВт. Однак, після тестувань розробники з NWEI планують поліпшити дизайн Azura і перейти до створення повнофункціональних пристроїв потужністю від 500 до 1000 КВт. 

Такі станції будуть встановлювати на узбережжях у місцях, де глибина сягає від 60 до 80 метрів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка