На Гаваях планують запустити 100-мегаватну станцію для виробництва електроенергії з океанських хвиль

На Гаваях планують розпочати тестування трьох потужних енергетичних установок для видобутку електрики з морських хвиль.

Так, у середині травня з Портленда на острів відправиться потужна хвильова енергетична установка - 42-метровий і 826-тонний «Океанський Буй» (Ocean Buoy), а через два місяці – ще два альтернативних агрегати для проведення аналогічних випробувань від Oscilla Power і Columbia Power, передає ecotechnica.com.ua.

Платформа «Буя», що пройшла трирічні випробування в Атлантиці, генерує енергію з води, яку набігаючі хвилі женуть в турбіну. 100-мегаватна хвильова "ферма" за рахунок перетворення в електрику енергії обертових лопатей може забезпечити екологічно чистим ресурсом до 18 000 будинків.

Примітно, що саму платформу можна паралельно використовувати в цілях, далеких від енергетики, наприклад, під будівництво станції з опріснення морської води, рибозавод або навіть підводний дата-центр подібний до тих, які зараз тестує Microsoft (гігантські сервера, які виробляють надлишкове тепло, розміщують під водою для підтримки оптимальної температури).


За прогнозами ірландської компанії Ocean Energy, яка займатиметься тестуванням портлендської установки, хвильова енергетика має потенціал у 10% від усього світового попиту на електроенергію і, на відміну від традиційних виробництв енергії, не має негативного впливу на клімат планети.

Обслуговування енергетичних установок на воді завжди складніше, ніж на суші, тому хвильові електростанції поки що не використовуються у промислових масштабах. Однак нові випробування на Гаваях можуть покласти цьому початок. Наприклад, в Oscilla Power планують почати продаж установок після випробувань протягом року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка