На Грибовицькому полігоні запустять біогазову станцію до кінця року

До кінця року на Грибовицькому полігоні запустять біогазову станцію.

Проект реалізує компанія Кліар Енерджі, передає Енергореформа, передає reform.energy

Наразі тривають роботи з підготовки до установки станції дегазації.

«В найближчі 2 місяці на полігоні будуть пробурені свердловини і прокладені труби, по яких звалищний газ буде надходити на станцію дегазації, - говорить головний інженер Кліар Енерджі Івана Самусенка. - Потім доставлений з полігону метан буде утилізований у двигуні внутрішнього згоряння, а енергія, виділена при цьому, буде спрямована на генерацію електрики».

Станція дегазації на Грибовицькому полігоні вироблятиме 500 кВт-год електроенергії.

«На станції буде використовуватися обладнання австрійського виробника Jenbacher, яке вже довело свою надійність на інших біогазових проектах компанії, - каже генеральний директор Кліар Енерджі Андрій Гриненко. - Незабаром ми отримаємо безпечний полігон".

Зараз полігон знаходиться на етапі рекультивації – відбувається створення купола з біологічних відходів, під яким формується звалищний газ. «Метан вважається однією з головних небезпек полігонів твердих побутових відходів, оскільки спонтанне займання звалищного газу здатне викликати повномасштабні пожежі, - нагадують у компанії. - Згідно з будівельними нормами, на всіх новостворених полігонах ТПВ передбачається розміщення станцій дегазації, але лише 20 полігонів в Україні оснащені станціями утилізації звалищного газу».

Сума приватних інвестицій у проект перевищує 16 млн гривень.

Станція дегазації на Грибовицькому полігоні стане 15 подібною станцією у проектному портфелі Кліар Енерджі. Компанія вже встановила станції з утилізації звалищного газу в Харкові, Хмельницькому, Білій Церкві, Івано-Франківську, Тернополі, Дніпрі та на найбільшому полігоні ТПВ у Східній Україні – Дальницьких кар'єрах (біля Одеси), а також в інших містах України.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка