На ГЕС Дніпровського каскаду встановлять обладнання для безперервного насичення води киснем

На Дніпровському каскаді гідроелектростанцій встановлять обладнання, яке дозволить збільшити концентрацію кисню (проводити аерацію) у придонній товщі води річки, що покращить умови для іхтіофауни та інших живих організмів.

Про це повідомило ПрАТ «Укргідроенерго» 7 квітня, передає expro.com.ua.

«Позитивний досвід аерації буде розповсюджено на всі ГЕС Дніпровського каскаду, - говориться у повідомленні. – Обладнання дозволить здійснювати безперервну аерацію на всіх гідротурбінах».

Нововведення дасть можливість покращити якість води у Дніпрі, корегувати режим роботи ГЕС після впровадження більш жорстких норм України та ЄС щодо стану води та режимів водокористування.

Аерація води передбачає встановлення компресорного обладнання для подачі стисненого повітря (під тиском 2 атмосфери) в глибинні шари води (глибина 4-10 м). Подачу повітря можна організувати як до проходження водного потоку через камеру турбіни, так і в ній та після її проходження. За результатами попередніх експериментів на Каховській ГЕС, концентрацію кисню завдяки заходам з аерації вдалося збільшити з 7,35 мг до 7,76 мг кисню в 1 літрі води.



Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка