На Філіпінах встановлять 50 вітряків, які працюють в умовах тайфунів

Наступного року на території Філіппін планують встановити 50 невеликих вітрогенераторів з вертикальною віссю для виробництва електроенергії в умовах тайфунів.

Перетворити природні катаклізми на цій острівній державі у джерела дешевої "зеленої" енергії спробує японський стартап Challenergy, передає ITC.ua

Замість звичайних лопатей у вітряку з вертикальною віссю (VAWT) Magnus крутяться циліндри, підключені до електрогенератори. В основі методу лежить ефект Магнуса, який описує силу, що виникає при обтіканні обертового тіла потоком рідини або газу. Систему вже випробували на острові Окінава, де вона витримала вітер силою 225 км/год.

Передбачається, що на Філіпінських островах,  де кожен сезон вирує більше 20 циклонів і ураганів, встановлять перші 50 комерційних турбін Magnus потужністю 10 кВт-пік кожен, які забезпечуватимуть електроенергією віддалені поселення.

Якщо вітрогенератори з вертикальною віссю доведуть свою рентабельність і надійність, то у Японії стартап встановить більш потужні версії цих вітряків.

Згідно із задумом, безпосередньо під час тайфунів, коли споживання електроенергії різко знижується, вироблену вітряками Magnus електроенергію будуть пускати на електроліз і виробництво водню, який буде зберігатися у вбудованому сховищі до кращих часів і використовуватися для вироблення електроенергії вже після катаклізму.

За оцінками фахівців, один потужний тайфун таїть у собі стільки ж енергії, скільки було вироблено Японією за останні 50 років. Під час тайфуну Хагібіс, який нещодавно обрушився на Японію, вітер досяг сили у 270 км/год всього за 18 годин.

Згідно з нинішніми планами японського уряду, до 2030 року вітряні електростанції будуть покривати лише 1,7% потреб країни в електроенергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: