На Ейфелевій вежі встановили вітрогенератори

Відтепер Ейфелева вежа – це не лише архітектурна пам’ятка Парижа, але й символ «чистої» енергії вітру (доволі монументальний, до речі). В рамках капітального ремонту і модернізації на відомій конструкції Густава Ейфеля було встановлено вітрові турбіни, що частково забезпечуватимуть Вежу енергією, повідомляє ресурс Mail.ru

2.jpg

Дві вертикальні турбіни VisionAIR5 від міжнародного дистриб’ютора Urban Green Energy генеруватимуть близько 10 МВт-год «чистої» енергії в рік – цього вистачить, щоб забезпечити достатньою кількістю електроенергії весь перший поверх споруди. Самі ж турбіни встановлено на другому рівні Вежі (трохи більше 120 метрів над рівнем поверхні землі). Важливо, що конструкція вітряних турбін дозволяє «вловлювати» вітер з будь-якого напрямку.

Робоча група «зеленого проекту» потурбувалася й щодо «питань гармонії та естетики». Турбіни пофарбовані під колір конструкції Вежі і практично не виділяються на її загальному фоні. При цьому вони працюють дуже тихо та не відволікають відвідувачів.

3.jpg

Спеціальних замірів рівня екологічності вітрових конструкцій не проводилося, проте фахівці хочуть зменшити «шкідливий вплив» Вежі на навколишнє середовище на 25% в рамках Кліматичного плану Парижа. Саме в рамках цієї програми проводиться фінансування капітального ремонту архітектурної пам’ятки, який обійдеться в €30 млн.

Крім того, на Ейфелевій вежі планують встановити ще декілька «зелених прикрас» - тут очікується поява сонячних панелей, систем збору дощової води і сучасних теплових насосів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка