На Донеччині програміст встановив сонячну станцію на трекері, що підвищує ефективність генерації до 30%

У Слов’янську(Донецька область) програміст Олександр Кузін встановив на присадибній ділянці сонячну електростанцію на трекері, що підвищує ефективність генерації до 30%.

За великого вітру конструкція автоматично приймає горизонтальне положення, а як сильно засніжить - вертикальне, аби скинути сніг, передає Вчасно


«Трекер самостійно стежить за напрямком сонця та розташовує фотоелементи під кутом 90 градусів, таким чином ефективність установки зростає на 30%, - пояснює програміст. - До того ж СЕС можна управляти за допомогою мобільного додатка».
Ідея облаштувати встановити СЕС з’явилася під час подорожі Україною, згадує він. «Помітив, що співвітчизники активно переходять на відновлювану енергію – і вирішив долучитися, - розповідає програміст. - Прочитавши безліч статей про сонячні батареї, вирушив до Китаю і закупив модулі».


Привезти та встановити сонячну станцію проблем не було, згадує Олександр Кузін. «Складнощі виникли з оформленням документів та отриманням дозволу на підведення високовольтної лінії на 360 кВт, - зауважує він. - Тоді навіть у місцевому РЕСі не знали, які потрібні документи, проте сьогодні це вже не проблема, бо сонячні батареї почали встановлювати багато людей".

Отримана сонячна енергія надходить до накопичувача, потім переходить через реверсний лічильник, який рахує її, й спрямовує в електромережу, пояснює Олександр Кузін, який продає сонячну електроенергію за «зеленим» тарифом.

Якщо використовувати сонячну станцію тільки для домашнього вжитку, то великої економії не буде, ділиться досвідом він. «Вигідно продавати енергію по 4 гривні, а купувати як споживач по 1,60 грн, - каже Олександр Кузін. - Можна оформити "зелений" тариф з максимальною потужністю до 30 кВт - з цього ще заплатиш податок - 18% та 1,5% на військовий збір".

У 2016 році сонячна станція обійшлася слов'янцю у понад сім тисяч доларів США. «СЕС окупається за чотири роки та ще 30 років приносять прибуток, - каже Олександр Кузін. - Принаймні, такий термін експлуатації зафіксований у технічній документації».

Згодом Олександр Кузін планує встановити ще дві такі сонячні станції.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка