На Дніпропетровщині звели першу міні-гідроелектростанцію

У Васильківці Дніпропетровської області на місці занедбаної колгоспної ГЕС, яка простояла 60 років, збудували першу міні-гідроелектростанцію. Вона вироблятиме 120 кВт*год електроенергії і обслуговуватиме 17 тисяч мешканців громади, повідомляє ДніпроОДА.

Проект реалізували коштом українських інвесторів. Все обладнання на міні-ГЕС також вітчизняного виробництва.

«Інвестори з Пирятина вирішили вкласти кошти в будівництво гідроелектростанції. Раніше в нас траплялися збої електропостачання. Важливо було звести міні-ГЕС, щоб в школи, дитсадки та лікарні електрика постачалася безперебійно, – розповів голова Васильківської об’єднаної громади Сергій Павліченко».

Зараз на станції налагоджують автоматизацію управління. Міні-гідроелектростанція забезпечить нові робочі місця в області, а також додаткові надходження до бюджету, які сприятимуть розвитку інфраструктури громади.

«Реконструювали будівлю, збудували повітряну лінію, встановили гідротурбіну, генератор, трансформатор. Зараз проводимо пусконалагоджувальні роботи з автоматизації управління станцією», – розповів директор товариства «Енергоактив» Андрій Кучерявий.

До станції потрапляють води річки Вовчої. Її пропускна здатність – 3 м3/с. Станція обладнана надійним ступенем захисту – при найменшому збої спрацьовує звукова сигналізація і відбувається автоматичне відключення гідротурбін.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка