На Дніпропетровщині запрацювала найпотужніша в Україні сонячна електростанція

Поблизу села Старозаводське Нікопольського району, що на Дніпропетровщині, звели найбільшу та найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні. Майже 750 тисяч сонячних панелей – загальною потужністю 200 МВт – за рік вироблятимуть близько 280 млн кВт*год. Цього вдосталь для забезпечення електроенергією двох українських міст, таких як Нікополь та Марганець, повідомляє Дніпропетровська ОДА.

На повну потужність електростанцію планують запустити вже у березні. Її звели коштом українського та китайського інвесторів. Будівництво гігантського об’єкта розгорнулося у квітні 2018-го на майданчику в 400 га, поблизу села Старозаводське. Колись це був рудний кар’єр, та вже декілька десятиліть там нічого не добували. А для сільського господарства ґрунт був непридатний. Тож саме ці землі обрали під майбутню електростанцію. Роботи стартували відразу після підписання угоди між інвесторами – українською компанією ДТЕК і китайською China Machinery Engineering Corporation (CMEC).

«Наша компанія має великий досвід будівництва сонячних електростанцій в різних країнах світу. Але цей проект – найбільший, тож є великим викликом для нас, – сказав генеральний директор СМЕС Чжан Чунь. – Маємо намір і надалі розвивати «зелену» енергетику, адже це дуже перспективний напрям».

Сонячна електростанція приноситиме Дніпропетровському регіону близько 20 млн грн щорічних податкових надходжень. Ще 10 млн грн виділятимуть на розвиток соціальної інфраструктури – за програмою соціального партнерства. Ці кошти підуть на ремонти шкіл, лікарень, придбання шкільних автобусів.

«Будівництво такого мегаоб’єкта у рекордний термін стало можливим завдяки підтримці обласної влади, – підкреслив директор Нікопольської СЕС Олег Соловей. – Дніпропетровщина – промисловий регіон, великий споживач електроенергії. Тож збудували найпотужнішу електростанцію ближче до заводів-гігантів».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка