На Дніпропетровщині з'явиться національний природній парк площею 3,5 тис га

У Дніпропетровській області на території Юр'ївського району створять національний природній парк «Орільський» загальною площею 3491,2 га.

Відповідне рішення ухвалила Дніпропетровська ОДА 28 жовтня, передає Дніпроград.

За створення заповідного парку проголосувало 86 депутатів з 93 присутніх.

Контролювати процес облаштування нової природоохоронної зони буде постійна комісія обласної ради з питань екології та енергозбереження.

За словами керівника постійної комісії облради з питань екології та енергозбереження Анатолія Івахно, наразі територія заповідного фонду Дніпропетровщини складає всього 2,9%, у той час коли за загально державними нормами ці показники мають бути на рівні 5-9%. «Наше завдання збільшити площі заповідного фонду регіону, - наголошує фахівець. - Це позитивно позначиться на екологічному стані довколишнього середовища».

Загалом національний природній парк «Орільський» повинен охопити 5 районів області загальною площею близько 55 тис га – крім Юр`ївського, Петриківський, Царичанський, Новомосковський та Магдалинівський, на території яких виявлено рослини занесені до Червоної книги Дніпропетровщини, Світового та Європейського Червоного списку. У трансформованому та екологічно навантаженому Придніпров`ї Орільська долина залишається останнім притулком для унікальних рослин та природніх дібров, які не тільки відіграють важливу роль у формуванні рослинного покриву, але й позитивно впливають на навколишнє середовище.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка