На Дніпропетровщині відновлять еко-баланс Дніпра запустивши 9 мільйонів риб

На Дніпропетровщині почали відновлювати еко-баланс річки Дніпро. Зараз департамент екології ОДА почав роботу на верхній частині Дніпровського водосховища. Для того, щоб поліпшити стан води, планують запустити в річку майже 9 мільйонів мальків риб, повідомляє сайт kstati.dp.ua.

«Департамент екології ОДА спільно з вченими Дніпропетровщини розробили програму з відродження річки Дніпро. Очистити її русло допоможуть риби. Почнуть з верхньої частини Дніпровського водосховища. Протягом 10 років туди запустять 9 мільйонів мальків риб», – сказав глава регіону Валентин Резниченко.Товстолобик, білий амур, короп, сом, щука і лин. Ці види риб харчуються фітопланктоном і фільтрують воду. Мальків запускатимуть в науково обґрунтованих пропорціях. У цьому році в Дніпро випустять перші 1,2 мільйона мальків риб. У 2017 році планується запустити 1,5 мільйона мальків, в 2018-му – 1,8 мільйона, в 2021-му – 1,3 мільйона, у 2022-му – 1,8 мільйона, в 2025-му – 1,3 мільйона. Облаштують на Дніпрі і місця для нересту риби.

«На сьогоднішній день встановлено, що катастрофічне порушення еко-балансу Дніпра призводить до незадовільного стану води в річці. Перше, що потрібно зробити, – це відновити його за допомогою зариблення. Над проектом по відновленню еко-балансу Дніпра працювали кращі вчені Дніпропетровщини», - підкреслив головний еколог області Руслан Стрілець.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка