На Дніпропетровщині відкрили сонячну електростанцію, що живитиме понад тисячу будинків

В селищі Підгороднє Дніпропетровської області відкрили сонячну електростанцію потужністю 7 МВт. Збудували електростанцію виключно за кошти місцевих інвесторів. Її загальна вартість –17 млн. гривень, повідомляє 34.ua.

Це вже друга сонячна електростанція в регіоні (перша працює в Орджонікідзе). Вона живитиме електроенергією понад тисячу домогосподарств.

«12 разів на рік змінюватиметься кут положення сонячних батарей, – говорить керівник будівництва Олександр Комісаров. – За рахунок цього, в порівнянні з нерухомими панелями, вдвічі збільшується ККД».

Електростанція збудована переважно з українських компонентів та матеріалів. На розробку проектної документації пішов рік, а от саму електростанцію побудували всього за 14 днів.

«Ще одна перевага сонячної електростанції – відсутність шкідливих викидів в атмосферу, – пояснює генеральний директор електростанції Юрій Гордеєєв. – За рік викидів СО2 поменшає на 26 тон».

Поки що в Підгородньому збудували тільки першу і другу черги електростанції. Наступного року сонячну електростанцію планують розширити, збільшивши її потужність ще на 4, 5 МВт. Бюджет третього етапу будівництва складатиме понад 40 млн. гривень.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка