На Дніпропетровщині побудують міні-ГЕС на річці Вовча

У селищі Васильківка, що на Дніпропетровщині, побудують гідроелектростанцію на річці Вовча.

Нову міні-ГЕС зведуть на місці колись зруйнованої, передає Національний Промисловий Портал

Нова ГЕС буде генерувати 120 кВт в годину, зазначив голова Васильківської обєднаної територіальної громади Сергій Павліченко.

«Діюча гідроспоруда - це крок до енергонезалежності громади, нові робочі місця і розвиток альтернативних джерел енергії - в разі форс-мажорних ситуацій ГЕС безперебійно постачатиме світло у лікарні, дитсадки, школи, - каже він. – Завдяки децентралізації ми знайшли можливість запросити інвесторів».

Кошти у реалізацію проекту вклали інвестори з Пирятину. 

«Ми працюємо в різних регіонах України, але в основному залишаємося один на один зі своїми проблемами, - підкреслив представник інвестиційної компанії Іван Титаренко. - З Дніпропетровською областю співпрацюємо вперше і приємно здивовані: тут допомагають не словом, а ділом, ми знайшли підтримку в Інвестиційно-інноваційному центрі при ДніпроОДА».

На додачу, інвестор зобов'язався прокласти до гідроелектростанції дорогу і облаштувати зону відпочинку.

Зараз у приміщенні ГЕС підрядники закінчують ремонтні роботи: вже звели дах і встановили вікна. На черзі - закупівля гідротурбін та іншого силового обладнання.

Будівництво нової гідроелектростанцій - перший успішний проект Васильківської об'єднаної громади.

«Дивився на руїни станції - і серце щеміло, - каже місцевий житель Віктор Ксьондз. - Була задумка відновити її роботу, але конкретні справи почалися лише після об'єднання, спочатку привели в порядок ставок, тепер дійшла черга і до ГЕС».   

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка