На Дніпропетровщині встановлять на воді вітрову та сонячну станції для виробництва водню

В Дніпропетровській області на Каховському водосховищі планують встановити вітрову та сонячну електростанції загальною потужністю 4 ГВт, а поряд побудувати завод з виробництва водню.

Проект реалізує компанія River Wind Ukraine, передає adm.dp.gov.ua

Перший в Україні гібридний парк відновлюваних джерел енергії розкинеться на 210 кв км. Вітряки встановлять прямо у воді - це дозволить забезпечити найбільш ефективне навантаження. В залежності від обраного обладнання, їх буде від 155 до 172. Між вітряками розмістять плаваючі сонячні панелі, які займатимуть 40% всієї відведеної площі. Разом установки матимуть встановлену потужність обсягом близько 4 ГВт. На водень електроенергію перетворюватиме завод, який зведуть поряд. Більшість матеріалів збираються використати від вітчизняних виробників.

«Зелений» водень експортуватимуть до Німеччини, а згодом планують використовувати на внутрішньому ринку.

"Німеччина прийняла стратегію переходу паливної системи на водень, проте власних потужностей для забезпечення потреб у неї не вистачає, - зазначив регіональний менеджер проекту Віктор Динисюк. – Німеччина готова купувати у нашого підприємства водень, а в майбутньому плануємо працювати і на внутрішньому ринку: строк служби українських атомних та гідроелектростанцій добігає кінця».

Перший в Україні гібридний парк відновлюваних джерел енергії зведуть коштом українських та німецьких інвесторів. Будівництво планують розпочати у 2021 році. Роботи виконуватимуть поетапно - до 2025-го.

Наразі River Wind Ukraine, комунальне підприємство "Містобудівний кадастр", Апостолівська та Нікопольська РДА вже підписали дозвіл на розробку детального плану території, триває підготовка документів необхідних для старту робіт.

"Європа, Австралія, Японія, США відмовляються від застарілих та шкідливих для екології вугільних і теплових електростанцій і переходять на "зелений" водень, який отримують із відновлюваних джерел - сонця та води, - пояснив радник голови ОДА Дмитро Лось. - Цю речовину зручно транспортувати та легко знову перетворити на електроенергію».

Дніпропетровщина може стати лідером з екологічного виробництва водню - для цього має і природний ресурс, і вдале географічне положення, і розвинену економіку, яка потребує енергетичних змін, додає він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка