На Чернігівщині планують переробляти відходи у водень

У Чернігівській області готові побудувати завод з переробки сміття у синтез-газ з високим вмістом водню. 

Як повідомив на своїй сторінці голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 10 липня, з такою пропозицією звернулася компанія «ТММ», передає desnyanka.com.ua

«Зараз вибираємо локації для майбутніх заводів з можливістю зберігання і транспортування біопалива, - зазначив він. - Чернігівщина має суттєві конкурентні переваги для реалізації такого інвестиційного проекту: на території області є два підземні газосховища з проектним активним об’ємом 1,5 млрд м3 та 660 млн м3, а також магістральні газопроводи: Дашава-Київ-Брянськ-Москва і  Тула-Шостка-Київ».

Реалізація проекту дозволить Чернігівщині зменшити використання викопних енергоносіїв, отримати додаткові перспективи експлуатації вітчизняної газотранспортної системи для експорту (транспортування) водню до ЄС та звести до мінімуму обсяги сміття, а в перспективі ліквідувати полігони твердих побутових відходів і стихійні сміттєзвалища, площа яких сьогодні сягає майже 130 га. Наразі область накопичила понад 7,5 млн тонн відходів.

Андрій Прокопенко звернувся до т.в.о. міністра енергетики Ольги Буславець з пропозицією обрати Чернігівщину пілотним регіоном для реалізації інноваційного «зеленого» проекту.

Згідно з «зеленою» угодою, Європа планує щорічно скорочувати викиди вуглецю на 100 млн тонн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка