На Черкащині відновлять ГЕС за 800 тисяч євро

У Черкаській області відновлять найстарішу в Україні Буцьку гідроелектростанцію за 800 тисяч євро.

Проект землеустрою депутати селищної ради узгодили з ТОВ «Гідроресурс-К» 23 лютого, передають Вісті Черкащини.Інвестор обіцяє відремонтувати водозливну греблю, пошкоджену льодоходом ще у 1980 році, очистити від намулу та очерету ставок, який розташований вище гідроспоруди, та упорядкувати територію, ліквідувавши стихійні звалища.Управління водних ресурсів басейну річки Південний Буг також рекомендує компанії побудувати невелику підпірну споруду - водонапуск із підйомником для забезпечення санітарних витрат води у Гірському Тікичі.

Як запевнила директор ТОВ "Гідроресурс-К" Олена Сіукаєва, робота гідроелектростанції не вплине на рівень води у відомому місцевому каньйоні, який приваблює туристів.

«Взяти більше води, ніж це передбачено нормами ми не можемо, - заявила фахівець. - ГЕС працюватиме пізньої осені й ранньої весни, а влітку, коли вода падатиме нижче фіксованого рівня, об'єкт зупинятиметься».


Експерти сумніваються, що вклавши майже мільйон євро у реставраційні роботи, інвестор запускатиме турбіни ГЕС лише чотири-п'ять місяців на рік. До того ж в Україні немає дієвих механізмів ефективного контролю роботи малих гідроелектростанцій.

Наразі ТОВ "Гідроресурс-К" експлуатує на річці Гірський Тікич три раніше відновлені гідроелектростанції - Гордашівську, Кривоколінську та Юрпільську.

У Буцькій ГЕС струмінь води падає на турбіну з висоти 19 метрів. Гідроелектростанцію збудували вручну у 1929 році за планом ГОЕЛРО. Об’єкт був закритий у 70-х роках минулого століття.

ТОВ "Гідроресурс-К" володіє Олексій Дьяков і посідає 11 місце у рейтингу гідроенергетичних потужностей з показником 1,07 МВт. Як дослідили журналісти "Наших грошей", інвестором "Гідроресурс-К" є Ілля Рафаловський, зять скандального Володимира Гузира, екс-першого заступника генпрокурора Віктора Шокіна.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка