На Черкащині працює дві гідро-сонячні електростанції

У Черкаській області на греблях Гордашівської та Звенигородської малих гідроелектростанцій працюють сонячні електростанції.

Комбіновано використовувати енергію сонця й води вирішила зовнішньоекономічна асоціація "Новосвіт", передає Вікка

Сонячна станція потужністю 102,6 кВт була встановлена на схилах земляної греблі Гордашівської ГЕС (Тальнівський район) у 2012 році.СЕС займає близько 0,2 гектара непридатної для ведення сільського господарства землі. Станція складається з 540 сонячних монокристалічних модулів, які можуть забезпечити електрикою понад сто приватних житлових будинків.

Натомість другу сонячну електростанцію потужністю 126 кВт компанія побудувала на території Звенигородської ГЕС у 2014 році.Обсяги електроенергії виробленої СЕС залежать від пори року, розповідає директор черкаської філії ЗЕА "Новосвіт" Ігор Мікрюков.

«Узимку, навесні і восени, коли сонця мало та йдуть дощі, основна енергія йде з гідроелектростанції, - пояснює фахівець. – Натомість в літній ясний день з 6:30 до 19:00 одна наша сонячна станція може забезпечити місячну потребу в електроенергії близько шести домогосподарствам».
За словами Ігоря Мікрюкова, електроенергія продається в енергетичну систему України за «зеленим тарифом».

«Сусідство з малими ГЕС здешевлює будівництво та експлуатацію сонячних електростанцій, - говорить фахівець. – Сонячні об’єкти обслуговує персонал ГЕС».

До 2020 року ЗЕА «Новосвіт» планує спорудити сонячну електростанцію на базі Лоташівської ГЕС та другу чергу - на Гордашівській ГЕС.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка