На Черкащині почали виготовляти євродрова з соняшникового лушпиння

У Чорнобаї(Черкаська область) завод продтоварів почав виготовляти паливні брикети циліндричної форми з соняшникового лушпиння. 

Енергетична криза, в якій опинилась Україна через гострий дефіцит газу та вугілля, змусила підприємство відповісти на виклики часу. Поряд з виробництвом борошна, крупи, хлібобулочних виробів, соняшникової олії Чорнобаївський завод продтоварів нині реалізує «євродрова» - брикети з соняшникового лушпиння.

6.jpg
фото з сайту procherk.info

Спеціальне обладнання, яке дозволяє пресувати енергетичну біомасу без будь-яких шкідливих єднальних речовин, підприємство закупило наприкінці 2014 року. Виробництво екологічно чистого продукту вирішили організувати з лушпиння соняшникового насіння – адже такі євродрова по тепловіддачі не поступаються вугіллю. Наразі завод виготовляє 350-400 кг брикетів за годину або 5 тонн – на добу. Значну частину власного палива Чорнобаївський завод продтоварів використовує для опалення виробничих та адміністративних приміщень. 

«Соняшникові» брикети, калорійність яких становить 4800-5900 Ккал, підходять для різних типів опалювання приватних будинків, дров’яних котлів, камінів та для приготування їжі на грилі. При горінні євродрова не іскряться і не виділяють чадний газ. 

7.jpg

В подальшому підприємство планує виготовляти брикети з відходів деревини та соломи. Наразі завод активно працює над упаковкою для нової продукції та намагається налагодити її збут побутовим та промисловим споживачам. Невдовзі у магазинах мають з’явитися чорнобаївські «євродрова для шашлику».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка