На Черкащині запустили сонячну станцію потужністю 25 МВт

У Кам'янці (Черкаська область) запустили сонячну електростанцію потужністю 25 МВт.

Проект реалізувало ТОВ "Чиста енергія-2011"(Scatec Ukraine), передає Енергореформа

Наразі ПАТ "Черкасиобленерго" приєднало СЕС до своїх електромереж.

"Як оператори системи розподілу ми гарантуємо безперешкодну передачу електроенергії сонячної станції в енергосистему України нашому норвезькому інвестору, який найближчим часом запустить наступну СЕС на території області", - сказав на церемонії відкриття станції 4 червня голова правління компанії Олег Самчук. - Запуску СЕС Scatec Ukraine передувало розширення оператором системи розподілу (ОСР) відповідної трансформаторної потужності, що збільшує потенціал економічного розвитку Кам'янки та Кам'янського району».

Очікується, що СЕС вироблятиме близько 37 ГВт-год електроенергії на рік, забезпечуючи ресурсом понад 11 000 домогосподарств.

В ході реалізації проекту "Черкасиобленерго" виконало технічну реконструкцію підстанції (ПС) 150/35/10 кВ "Кам'янка" за кошти "Чиста енергія-2011" в обсязі 68 млн грн в якості плати за приєднання до електромереж. За даними компанії, при цьому кошти з тарифу на розподіл електроенергії оператором не використовувалися.

У свою чергу, Scatec Ukraine в рамках проекту побудувала дві кабельно-повітряні лінії 35 кВ від підстанції "Кам'янка" до одноіменної СЕС протяжністю 2 км.

Проект спорудження СЕС у Кам'янці вартістю 30,5 млн євро стартував у грудні 2018 року після підписання норвезьким інвестором кредитної угоди з ЄБРР.

Як повідомили представники норвезької компанії, цього літа будуть підключені до енергосистеми і введені в експлуатацію ще дві СЕС: у селі Прогресівка (Миколаївська обл.) потужністю 148 МВт і перша черга станції у Чигирині (Черкаська обл.) потужністю 40 МВт.

Scatec є публічною компанією, одним з найбільших акціонерів якої є велика Норвезька енергетична компанія Equinor.

Норвезька група Scatec у своєму звіті за перший квартал цього року заявила про дефолт по ряду умов кредитування відновлюваних об'єктів в Україні через дії української влади і "Гарантованого покупця" ("ГарПок").

У першому кварталі 2021 року дохід компанії від реалізації продукції в Україні склав 20 млн норвезьких крон при виробленні 15 ГВт-год електроенергії, що більш ніж удвічі перевищує показники аналогічного періоду 2020 року (9 млн норвезьких крон і 6 ГВт-год). EBITDA(аналітичний показник, рівний обсягу прибутку до вирахування витрат з виплати відсотків, податків, зносу і нарахованої амортизації) зросла у 2,3 рази – до 16 млн норвезьких крон, проте негативний вільний грошовий потік на власний капітал збільшився в 11 разів – до 11 млн норвезьких крон.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка