На Черкащині норвезька компанія рік запускає сонячну станцію за €55 млн

Норвезька компанія «Scatec Solar» введе в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 55 МВт через рік після закінчення будівництва.  

Проект був готовий до запуску ще у грудні 2019 року, передає kray.ck.ua

СЕС площею 82 га не могла запрацювати через бюрократичні перепони, які вдалося вирішити завдяки виїзній нараді облдержадміністрації.   

«До станції ще треба підвести лінію електропередач, яка має виходити з обленергівської підстанції «Орбіта» - фактично треба реконструювати стареньку ЛЕП, під яку не відведена земля, - розповідає Катерина Паніна, керівник проектів високовольтного підключення компанії «Scatec Solar». – Тож нам треба оформити право сервітуту — користування землею лісництва — під реконструкцію опор та охоронну зону ЛЕП: на десять гектарів».

Компанія сплатила ПАТ «Черкасиобленерго» за приєднання близько 50 мільйонів гривень. Також пораховано, що норвежці повинні покрити втрати лісогосподарського виробництва — 6,5 мільйона гривень та компенсувати збитки — близько 800 тисяч. Але ці суми ще треба було комісійно затвердити, щоб запустити процес.

У комісії , як передбачає постанова Кабміну, повинен бути екоінспектор, однак у положенні про екоінспекцію таких повноважень не зазначено. Як результат, сонячна станція вартістю 55 мільйонів євро не могла запрацювати.

Норвежці завертались до Мінекології за узгодженням підзаконних актів, що стосуються лісових земель. «Нам обіцяли протягом двох-трьох тижнів вирішити питання, однак через карантин чи з інших причин це могло затягнутися на значно триваліший термін, - зазначила Аліна Свідерська, голова з розвитку бізнесу компанії «Scatec Solar». - Тим часом ми сплачуємо кредити, не генеруючи електроенергії, а з урахуванням того, що в Україні на 15% знизились «зелені» тарифи, термін окупності проекту збільшується тепер ще на кілька років».

Голова облдержадміністрації Сергій Сергійчук, який побував на сонячній електростанції, ініціював зміни до підзаконних актів. «Ми створимо при ОДА інвестиційний офіс, щоб таких проблем у інвесторів на Черкащині виникало менше», — заявив керівник області.  

«Scatec Solar» побудувала сонячну електростанцію у Кам’янці, наразі завершується реконструкція підстанції. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: