На ЧАЕС запрацював завод із переробки радіоактивних відходів

Завод із переробки радіоактивних відходів, що розташований на промисловому майданчику ДСП «Чорнобильська АЕС», всього за перший тиждень своєї роботи успішно переробив 2755 кг рідких радіоактивних відходів (РАВ), передає Укрінформ.

У процесі переробки рідкі відходи проходять декілька стадій і у результаті, шляхом цементування, перетворюються на тверді радіоактивні відходи, які є безпечнішою формою зберігання та захоронення РАВ. Зараз 34 упаковки, що утворилися в результаті переробки, розташовані у залі витримки на промисловому майданчику ЧАЕС. Після витримки і проведення радіаційного контролю на відповідність критеріям приймання на захоронення упаковки будуть спрямовані на захоронення в спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів.

«Поступово завод має вийти на переробку 42 упаковок – бочок, ємністю 200 літрів – на добу. За умови безперебійного функціонування заводу впродовж усіх 250 робочих днів, це 10,5 тис. упаковок на рік», – розповів голова Державного агентства з управління Зоною відчуження (ДАЗВ) Віталій Петрук.

Проект заводу з переробки рідких радіоактивних відходів був затверджений розпорядженням Кабінетом міністрів України 2001 року та фінансувався за рахунок Державного бюджету України та Рахунку ядерної безпеки. У 2014 році було завершено будівництво і проведено комплексні випробування. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка