На Буковині планують відновити міні-ГЕС на річці Сірет

У селі Кам’янка Глибоцького району Чернівецької області мають намір відновити гідроелектростанцію на річці Сірет.

Відродження ГЕС, яка функціонувала у населеному пункті у 1960-х роках, одноголосно підтримали на загальних зборах мешканці села, передає Молодий Буковинець.

Реконструкцію гідрооб’єкту протягом двох років має намір провести шведсько-українська компанія "Free Energy".

Як зазначають у компанії, на будівництві ГЕС буде задіяно до 200 робітників, здебільшого місцевих жителів, а обслуговувати її зможуть шість-сім осіб. "Free Energy" пропонувала укласти угоду на будівництво ГЕС з сільською радою, але оскільки вона знаходиться за межами населеного пункту, то потрібна ще третя сторона – облдержадміністрація.

Об’єкт займе площу до гектара. Як зазначають представники "Free Energy", споруда будуватиметься за європейськими технологіями. «Велика вода не вплине на роботу станції, - запевняють у компанії. - Буде побудована дамба, яка дозволить на метр підняти рівень води у Сіреті, а також буде відремонтоване двоповерхове приміщення станції».

За словами сільського голови Кам’янки Івана Звоздецького, знайти інвесторів, які нині працюють на Житомирщині, допоміг Іван Николайчук. «Колись такі ГЕС працювали у Йорданештах нашого району та Петрівцях і Панці, що на Сторожинеччині, - пояснює він. – Раніше гідроелектростанція у Кам’янці мала потужність 360 кВт, електроенергія подавалася на наше село, станцію Вадул-Сірет та у Глибоку. Великої потужності не було, бо турбіна була затоплена наполовину».

Аби проект окупився, компанія вісім років продаватиме електроенергію державі. Передбачається, що відновлення ГЕС наповнить криниці водою, а місцевий бюджет доходами від оренди землі. На додачу, на водосховищі можна створити рибне господарство. Також інвестори зобов’язалися впорядкувати 25 гектарів землі, яка пустує й знаходиться неподалік майбутньої станції.

Кошти на будівництво ГЕС у Кам’янці виділить шведський інвестор.

Остаточне рішення Free Energy приймуть за результатами гідрогеологічних дослідженнь, топографічних зйомок місцевості та інше. Буде здійснено чотири-п’ять різних експертиз, серед яких й екологічна.

У 1965 році у Кам’янці повінь зруйнувала дамбу, а гребля й турбіна залишилися без води.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка