На Буковині бізнесмени закопують відходи у землю - 50 гривень за куб сміття

На території села Іспас, що на Буковині, бізнесмени облаштували незаконне сміттєзвалище - відходи закопують у землю по 50 гривень за куб.

Про це йдеться у зверненні сільської громади до депутата "Українського об'єднання патріотів - УКРОП" Вижницької ОТГ Олександра Клима, передає УКРОП

Як зазначають селяни, спритні ділки закопують відходи у глибокі рови.

«Приблизна ціна оборудки - 5 гривень за мішок або 50 гривень за куб сміття, - йдеться у зверненні. - Одна з таких вирв розташована в заплаві річки Черемош, яка підтоплюється під час паводків та повеней, - і, як наслідок, створює небезпеку потрапляння отруйних речовин безпосередньо у води гірської річки».

За словами мешканців села, відходи в Іспас привозять з Коломиї, Косіва, Івано- Франківська, про що свідчать товарні чеки знайдені у смітті.

Наразі ініціативна група, створена Олександром Климом спільно з місцевими активістами, вивчила та зафіксувала порушення. Зібрані докази надали Чернівецькій обласній екологічній інспекції, яка має визначити обсяги завданої шкоди та характер відходів.

Іспасівці побоюються, що у котлованах захоронюють не лише побутові, а й небезпечні відходи промислового походження.

«Сміття вивантажують у спеціально підготовлені місця й негайно присипають шаром ґрунту переважно у нічний час, - наголошують селяни. – Хімічні і токсичні відходи можуть забруднити ґрунти, ґрунтові води і, як наслідок, спричинити екологічну катастрофу в регіоні».

За словами Олександра Клима, крім незаконного сміттєзвалища, в Іспасі несанкціоновано добувають щебінь - з 19.00 до самого ранку.

"Глибокі рови розміром 100 кв. м і більше завдають непоправної шкоди довкіллю, - наголошує депутат. – Наразі вже змінено русло річки, а намул від миття видобутого гравію осідає не у відстійниках, яких ніхто не копає, а у вигляді бруду шириться селом".

Усі задокументовані факти порушень направлені до відповідних органів. Селяни сподіваються на справедливе їх вивчення профільними комісіями та усунення загроз екологічної небезпеки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка